Окремі роз’яснення щодо змін у проведенні державного статистичного

спостереження за ф.№1-інновація (річна)за 2015 рік

Відповідно до проекту Плану державних статистичних спостережень на 2016 рік органи державної статистики проводять державне статистичне спостереження за формою №1-інновація (річна) "Обстеження інноваційної діяльності промислового підприємства".

Головне управління статистики повідомляє про зміни у проведенні зазначеного спостереження.

Перш за все, змінено підхід до формування сукупності підприємств, що обстежуються:

на основі реєстру статистичних одиниць (РСО) відібрано підприємства – юридичні особи, які мають основний вид економічної діяльності промисловості, за виключенням тих, що не задіяні в економіці України (повністю давальницька сировина, обладнання і технології, а також повна реалізація за кордон), що відповідає принципам формування сукупності за формою № ІНН (один раз на два роки);

підприємства мають бути розподілені за регіонами відповідно до розподілу сукупності підприємств, охоплених державним статистичним спостереженням за формою № 1-підприємництво (річна), оскільки дані щодо загального обсягу реалізації продукції підприємства будуть братися саме з цієї форми.

По-друге, змінюється періодичність збирання даних на один раз на два роки. Це обумовлено тим, що в рік проведення державного статистичного спостереження за формою № ІНН (один раз на два роки) промислові підприємства мали заповнювати дві форми звітності з подібними показниками. Починаючи зі звіту за 2015 рік підприємства будуть заповнювати лише одну форму звітності щодо показників інноваційної діяльності: за 2015 рік – № 1-інновація (один раз на два роки), за 2016 рік – № ІНН (один раз на два роки) і т.д., що зменшить звітне навантаження. Саме ця причина обумовлює формування сукупностей за єдиним принципом.

По-третє, при розрахунку відсотка реалізації інноваційної продукції підприємства буде братися загальний обсяг реалізації за усіма видами діяльності (за формою № 1-підприємництво (річна)). У зв’язку з цим інформація по зазначеному показнику буде поширюватись пізніше, орієнтовно – в липні 2016 року (коли будуть отримані дані реалізації за формою № 1-підприємництво (річна)).

Враховуючи вищезазначене, починаючи зі звіту за 2015 р., динаміка усіх показників щодо інноваційної діяльності промислових підприємств зазнає значних змін, повідомлення про що буде відображатися в усіх публікаціях.

Інформацію щодо інноваційної діяльності підприємств буде оприлюднено на веб-сайті Головного управління статистики www.km.ukrstat.gov.ua в розділі "Статистична інформація" (орієнтовний термін оприлюднення – 15 квітня п.р.), а також опубліковано в статистичному збірнику, статистичному бюлетені та економічній доповіді "Інноваційна діяльність промислових підприємств у Хмельницькій області в 2015 році" (термін підготовки – ІІІ декада серпня, ІІ декада травня, ІІ декада червня відповідно).

Перший заступник начальника                                        Л.М. Пастухова