Департамент державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики повідомляє.

Державна допомога громадянам на оплату житлово-комунальних послуг надається у вигляді житлових субсидій, які призначаються з урахуванням сукупного доходу сім'ї.

Відповідно до пункту 4 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848, субсидії призначаються якщо розмір плати за житлово-комунальні послуги у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами з урахуванням пільг, які надаються відповідно до законодавства, перевищує обсяг визначеного Кабінетом Міністрів України обов'язкового відсотка платежу.

Постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 „Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування", яка набрала чинності 1 жовтня 2014 року, затверджено соціальні нормативи споживання житлово-комунальних послуг для розрахунку субсидій і удосконалено порядок надання субсидій.

Обов'язкова частка плати за житлово-комунальні послуги визначається для кожної сім'ї залежно від розміру середньомісячного сукупного доходу в розрахунку на одну особу. Що менші доходи, то меншим є обов'язковий платіж.

У зв'язку з підвищенням цін і тарифів на газ і електроенергію Урядом 28 лютого 2015 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України „Про удосконалення порядку надання житлових субсидій", якою з 01 травня 2015 року суттєво спрощено порядок призначення житлових субсидій. Зокрема, житлова субсидія призначається на підставі лише двох документів - заяви і декларації (скасовується необхідність подання довідок про доходи).